سبد خرید - 0 ریال

خبرگزاری کتاب ایران : کتاب تازه دولت‌آبادی نیمه نخست اسفند توزیع می‌شود

کتاب پژوهشی-داستانی محمود دولت‌آبادی در نیمه نخست اسفند منتشر می‌شود؛ این در حالی است که به گفته ناشر این اثر، در دومین روز پیش‌فروش «وزیری امیرحسنک» هزار و ۵۰۰ نسخه از آن به فروش رسیده است.

امیر مسکنی، مدیر فروش انتشارات فیروزی به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، گفت: تازه‌ترین اثر محمود دولت‌آبادی در قالب کتابی داستانی پژوهشی به نام «وزیری امیرحسنک» همراه با لوح فشرده ۵۲ دقیقه‌ای داستان‌خوانی دولت‌آبادی از داستان «بردار کردن حسنک وزیر» و قاب‌شاسی از عکس این نویسنده در یک مجموعه از سوی این ناشر در روزهای آینده رونمایی و منتشر خواهد شد.

وی ادامه داد: «وزیری امیرحسنک» در دو بخش «بردار کردن حسنک وزیر» و «دوران وزارت حسنک وزیر» نوشته شده است. دولت‌آبادی در بخش نخست این اثر دو نسخه متفاوت از تاریخ بیهقی را با سلیقه خود ویرایش و بازنویسی کرد. نویسنده در بخش دوم این کتاب، دوران وزارت حسنک وزیر را مورد بررسی قرار داده و در ادامه وزارت کلاسیک در ایران را از دوران گذشته تا به حال با نثری شبیه به نثر «تاریخ بیهقی» نوشته است.

مسکنی با بیان این‌که این کتاب در هفته نخست اسفند و در صورت امکان در شهر تهران رونمایی می‌شود، اظهار کرد: این مجموعه در حال‌حاضر در مرحله پیش فروش قرار داشته و تنها از طریق سایت این انتشارات قابل خرید است.

وی ادامه داد: چاپ نخست این مجموعه با تیراژ سه هزار جلد منتشر می‌شود، اما با توجه به پیش خرید این اثر گمان می‌کنیم تا روز رونمایی، چاپ دوم این کتاب نیز منتشر شود.

مجموعه «وزیری امیرحسنک» نوشته محمود دولت‌آبادی در ۱۹۰ صفحه، با شمارگان سه هزار نسخه و به قیمت ۲۹ هزار تومان از سوی انتشارات فیروزی منتشر خواهد شد.

«کلیدر»، «روزگار سپری شده مردم سالخورده»،‌ «اتوبوس»، «سلوک»، «آن مادیان سرخ یال»، «طریق بسمل شدن»، «زوالِ کلنل»، «دیدار بلوچ»، «ما نیز مردمی هستیم»،‌ «هجرت سلیمان»،‌ »مرد»، «آهوی بخت من گزل»،‌ «روز و شب یوسف»، «ته شب»، «رد، گفت و گزار سپنج» و «نون نوشتن» از آثار دولت‌آبادی هستند.

این داستان‌نویس تاکنون نامزد جایزه ادبی آسیایی «من» در بریتانیا و نامزد دریافت جایزه ادبیات بین‌المللی خانه فرهنگ جهان در برلین شده است.

ترجمه رمان «کلنل» این نویسنده چندی پیش اثر برگزیده نهایی سال ۲۰۱۳ جایزه‌ «میخالسکی» سوییس شد.

پیشتر مجموعه «کارنامه سپنج» نوشته محمود دولت‌آبادی در هزار و ۷۲ صفحه، با شمارگان سه هزار نسخه، به قیمت ۵۵ هزار تومان از سوی انتشارات نگاه به بازار کتاب راه یافت.

ارسال یک دیدگاه


5 × = بیست

امکان ارسال از طریق پست پیشتاز و سفارشی